Historie hostince Na zastávce

Vážení hosté,
 
vítáme Vás v hostinci, který nechaly postavit ze svých prostředků v roce 1911 srostlá dvojčata Růžena a Josefa Blažkovy.
 
Narodily se 20. ledna 1877 v malé vesničce Skrýchov, okres milevský a a kraj táborský.
Touto podivuhodnou hrou přírody bylo vzrušeno obyvatelstvo celého okolí. Obě dvojčátka byla slaboučká a tak je na radu lékaře kojila matka plné dva roky. Trupy sester nebyly rovnoběžné, osy páteře se rozbíhaly na způsob velkého "V". Každý trup byl otočen kol své osy asi o 45 stupňů, jakoby otáčel tvář kupředu. Každá hlava byla nakloněna lehce na vnitřní stranu. Po jednom roce se naučily chodit a začínaly mluvit. Obě sestry měly vlohy naučit se jazykům a hudební nadání.
Mluvily obstojně mimo svůj rodný jazyk německy, francouzsky, anglicky a rusky. Hrály na housle, ale jen lehčí skladby. Veřejně vystupovaly již v šestém roce života v Praze, Lyoně, Paříži a dalších významných městech v zámoří.
Měly dobrou a skromnou povahu, byly dobrosrdečné, citlivé a milovaly přírodu. Nejšťastnější byly v rodinném kruhu. Často rozdávaly chudým různé podpory. Měly sourozence: bratra a sestru, která byla majitelkou mlýna Kvěchov. Na tomto mlýně všichni velmi rádi pobývali. Při pobytu v hostinci občas na rozptýlení hostů obsluhovaly hosty, aby přispěly k atraktivnosti jich samých i hostince. 
Další senzací bylo narození zdravého a silného chlapce paní Růženě.
Obě sestry zemřely společně v Americe a jsou pochovány na zdejším sepekovském hřbitově.
 
Kolem roku 1980 byl objekt rekonstruován a byty nad hostincem byly přestavěny na hotelové pokoje. Roku 1995 zakoupila hotel rodina Peckova ze Sepekova. Snahou je navázat na tradice a dobré jméno tohoto zařízení ku prospěchu našich zákazníků.
 
Další informace na www.hotelpecka.cz